Son dakika Şanlıurfa Birecik haberleri Gaziantep- Birecik anadolu haberler Türkiye Haberler Tüm Haberlerin nabzı burada atıyor
HV
06 EKİM Perşembe 14:20

Koyunlara el koyan (TİGEM), şimdi de arazinin sınırlarına duvar örülüyor.

“Otlatma yasağı” olduğu gerekçesiyle vatandaşların hayvanlarını alıkoyarak cezalar kesen  , arazisiyle çevre mahalleler arasında duvar örmeye başladı.  

sanliurfa
Giriş Tarihi : 26-06-2021 01:52
 Koyunlara el koyan (TİGEM), şimdi de arazinin sınırlarına duvar örülüyor.
"

Urfa'nın Ceylanpınar ilçesindeki Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) arazisi etrafındaki mahallelere uygulanan hayvan otlatma yasağı 4 Aralık 2020 tarihinden bu yana devam ediyor.

TİGEM, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin bölgeye yaptığı ziyaret sonrası, jandarma eşliğinde vatandaşların koyunlarına "Ekili arazide otlatma" gerekçesiyle el koyarken, şimdi de arazinin sınırlarına duvar örülüyor.

TİGEM arazileri ile çevresinde bulunan mahalleleri ayıran İbrahimiye (Circip) Deresi kenarındaki Karataş Mahallesi mevkiinde duvar yapımı sürüyor. Duvarın 1 milyon 634 bin dekarlık toplam arazi boyuncamı sürecek, yoksa bir kısmıyla mı sınırlı kalacağı konusunda ise bilgiye ulaşılamadı.

Koyun sahipleri ve  TİGEM arasındaki bu husumet ne zaman bitecek..?

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR