Anadolu Haberler - Türkiye ve Dünya'dan En Doğru Haber Kaynağı  - Son Dakika Haberler, son dakika, haberleri
HV
27 EYLÜL Çarşamba 12:37

LEVENT YILDIRIM "DAN BASIN AÇIKLAMASI

Değerli Halfeti esnafı ve Halfeti halkı; Bildiğiniz üzere 28 ekim perşembe günü kooperatifimizin seçimli genel kurul toplantısı yapılacak.

ŞANLIURFA
Giriş Tarihi : 17-10-2021 06:15
LEVENT YILDIRIM "DAN BASIN AÇIKLAMASI
"

Öncelikle seçimin demokratik bir ortamda ve sükunetle yapılmasını, sonucun halfetimiz ve esnafımız için hayırlı olmasını temenni ederim.
Bu bir yarıştır. Kooperatife üye herkes aday olabilir. Adaylar çıkar ne yapacaklarını nasıl yöneteceklerini anlatırlar. ve sonuç olarak yarışın galibini siz değerli esnaflarımızın özgür iradesi belirler.
Bu işler baskıyla zorlamayla olmaz.
Seçmenin iradesini özgür bırakmak ve çıkan sonuca saygılı olmak gerekir.
Ben inşallah sizlerin de takdiriyle yeniden adayım. Seçildigim tarihten itibaren elimden geldiğince ve kooperatif kanunlarının imkan verdiği ölçüde sizlere her konuda yardımcı olmaya çalıştım. Kooperatiften faydalanan esnaf sayısını arttırdık kooperatifin kredi limitlerini arttırdık üyeler arasında ayrım yapmadık geleni geri çevirmemeye çalıştık Esnafın kredi dışındaki sıkıntılarına çözüm bulmak için koşturduk yani kısacası Kooperatifi bi yerden alıp belli bir noktaya taşıdığımızı düşünüyorum. Kooperatif kurulduğundan beri 7-8 milyon dağıtılmışken biz 3 buçuk yılda 45 milyon kredi sağladık halfeti esnafına. Halk bankasının halfetiye getirilmesine ve eski halfetiye ATM kurulmasına ön ayak olduk. Pandemide 25 bin destek kredisi açıklandı, hiçbir ayrım yapmadan bütün esnafa kefilsiz ipoteksiz kullandırdık. Kimseye yok çekmedik. Bunların dışında Sizler de biliyorsunuz biz gelene kadar kooperatifte seçim diye birşey yoktu. Esnafın başkanı belirleme hakkı oy kullanma hakkı yoktu. Seçimler 20 kişiyle yapılır diğerlerinin haberi olmazdı. Esnaf seçim olduğunu seçimden sonra öğrenirdi. Sizler zaten bu süreçlerin hepsini yaşadınız biliyorsunuz. Bizler kooperatifin çehresini değiştirmek sizlerin hizmetine açmak için çabaladık.   
Fakat biz bu şekil esnafın hakkını kollamaya çalışırken son 6 ay içerisinde 4 kez şikayet edildik. Soruşturmalar geçirdik. Bakanlık Müfettişleri geldi haftalarca burda kaldılar herşeyimizi inceledi didik didik ettiler. Çok şükür iğne ucu kadar yanlışımızı yolsuzluğumuzu bulamadılar. Zaten belli güçlerin isteğiyle geldiklerinden hatamızı bulsalardı neler olurdu az çok tahmin edebilirsiniz.
Şimdi de bakıyoruz esnafıkla alakası olmayan kooperatifin üyesi olmayan hatta Halfetili bile olmayan kişiler devletimizin kendilerine vermiş olduğu görevleri bırakmış bizimle uğraşıyorlar. Yarın öbürgün halfetide işi bittiğinde çantasını alıp gidecek insanlar esnafımıza halkımıza yön vermek istiyor. Devletimizin kendilerine verdiği görevi kimliği yetkiyi kullanarak seçmen üzerinde baskı kurmaya çalışıyorlar. İnsanları işiyle ekmeğiyle korkutmaya çalışıyorlar. Halfeti halkı bütün mahalleleri ile geçmişinde de bu tür baskılara hiçbir zaman boyun eğmedi bundan sonra da eğmez. Halfeti halkını huzursuz etmeye kimsenin hakkı yoktur. Zaten baskıyla dayatmayla kazanmaya çalışanlar sonrasında nasıl yöneteceklerinin de ipucunu vermiş oluyorlar aslında. Halfeti halkı bu tür insanlara iradesini teslim etmeyecektir buna inanıyorum.
Sizlerden kooperatifimizi daha da ileri taşımak esnafımıza destek olmak ve kalkındırmak için, işinizde gücünüzde önünüze çıkabilecek her türlü sıkıntıda sizlerle birlikte olabilmek sizlere hizmet edebilmek için yeniden oylarınıza talibim. Desteklerinizi bekliyorum.
Son olarak şunu da özellikle söylemek istiyorum ki seçimin kapalı zarf usulü ile mi yoksa el kaldırma usulü ile mi yapılacağına genel kurul sırasında sizler karar vereceksiniz. Bu konuda seçimin açık olacağını söyleyip aba altından sopa göstermek suretiyle sizleri çaktırmadan tehdit edenlere kesinlikle inanmayın. Bu devirde açık seçim mi olur? Hem kimin kime oy verdiğini ögrenip ne yapacaksınız? İnsanları birbirine düşürmekten başka  birşeye yaramaz. Onun için genel kurul sırasında hep birlikte kapalı olmasına karar vereceğiz. Hiç kimse hiçbir şekilde kimin kime oy verdiğini bilmeyecek emin olun. İnsanlar özgür iradesiyle kime oy verirse versin başımızın üstüne yeri var herkesin. 

Bu vesileyle sizleri en içten duygularımla selamlıyor saygılarımı sunuyorum.
LEVENT YILDIRIM
HALFETİ ESNAF VE SANATKARLAR KREDİ VE KEFALET KOOPERATİF BAŞKANI

Salih DarıcıSalih Darıcı

Salih Darıcı Haberleri, Köşe Yazıları,Yorumları Şanlıurfa Birecik

YORUMLAR